KARDIOLOG

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych). Kardiolog najczęściej zajmuje się pacjentami z chorobą niedokrwienną serca (choroba wieńcową), zawałem serca, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, nabytymi i rzadziej występującymi wrodzonymi wadami serca, kardiomiopatiami, zaburzeniami rymu serca (np. migotaniem przedsionków).

OBJAWY CHORÓB KARDIOLOGICZNYCH

Do najczęstszych objawów chorób kardiologicznych należą bóle w klatce piersiowej, uczucie nierównego bicia serca, pogorszenie tolerancji wysiłku, zadyszka, obrzęki kończyn dolnych, zasłabnięcia.
W naszym Centrum Diabetologicznym Dabetomed istnienie możliwość wykonania zleconych przez kardiologa badań dodatkowych w dogodnych dla Państwa terminach między innymi ekg, badań laboratoryjnych, pomiaru ciśnienia.

Badania wykonywane w ramach usług Kardiologicznych:

› Holter EKG
› USG serca
› EKG serca

Kardiolog bardzo często zajmuje się pacjentami z nadciśnieniem tętniczym. Jest to choroba wywołana m.in. złą dietą, niewłaściwym stylem życia, używkami, ale również uwarunkowaniem genetycznym pacjenta. Jeśli schorzenie nie jest leczone może prowadzić do zawału serca, udaru lub uszkodzenia wielu innych narządów. Warto wybrać najlepszego specjalistę kardiologa, ponieważ bardzo ważne jest podjęcie decyzji o wprowadzeniu farmakoterapii. Nie we wszystkich wypadkach jest ona wskazana i zdarza się, że ciśnienie można obniżyć jedynie po przez zmianę nawyków. Specjalista Diabetomedu bazując na swoim doświadczeniu będzie wiedział, jaki rodzaj leczenia dopasować do danego pacjenta.