INTERNISTA

Interna to królowa nauk medycznych. Internista zajmuje się diagnostyką i leczeniem szeregu chorób przewlekłych. Na szczególną uwagę zasługują schorzenia:
› układu sercowo-naczyniowego
› układu pokarmowego
› przewlekłe schorzenia płuc
› otyłość i jej konsekwencje ogólnoustrojowe.
Doświadczony internista potrafi szybko zdiagnozować niepokojące objawy, które nie zawsze układają się książkowe schematy.
Centrum Diabetomed oferuje konsultacje rzetelnych i doświadczonych internistów pracujących od wielu lat w warunkach szpitalnych i na co dzień zmagających się z licznymi schorzeniami ogólnoustrojowymi. To od dobrego i wnikliwego internisty zależy prawidłowe i trafne postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, która zajmie się Twoimi problemami zdrowotnymi.

Kiedy należy pilnie skonsultować się z lekarzem internistą?

1. Gdy nie chorujesz na cukrzycę, a od kilku dni masz wzmożone pragnienie, oddajesz często mocz, jesteś osłabiony, zmęczony oraz chudniesz. Są to najczęstsze objawy świeżo ujawnionej cukrzycy.
2. Gdy masz cukrzycę i od kliku dni nie radzisz sobie z cukrami, są znacznie podwyższone i Twoje interwencje lecznicze są nieskuteczne.
3. Jesteś w ciąży i w ¬teście obciążenia glukozą (OGTT) osiągasz następujące wartości: na czczo co najmniej 92mg/dl, po 1 godzinie co najmniej 180mg/dl, po 2 godzinach po obciążeniu osiągasz glikemię co najmniej 153mg/dl. Wówczas pilnie zgłoś się do diabetologa, ponieważ jedno z powyższych kryteriów upoważnia do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Wymaga to natychmiastowej edukacji diabetologicznej ze szczególnym naciskiem na konsultację żywieniową.

Zakres usług w DIABETOMED:

› leczenie cukrzycy ciążowej z pełną edukacją diabetologiczną zwłaszcza w zakresie prawidłowego żywienia
› leczenie cukrzycy przedciążowej w oparciu o nowoczesne insuliny i technologie
› leczenie cukrzycy typu 1 z zastosowaniem terapii penowej z zastosowaniem nowoczesnych, bezpiecznych insulin oraz monitorowania glikemii metodą skanowania
› leczenie cukrzycy typu 1 przy użyciu osobistej podskórnej pompy insulinowej w oparciu o system ciągłego monitorowania glikemii
› leczenie cukrzycy typu 2 z zastosowaniem nowoczesnych leków doustnych o działaniu kardioprotekcyjnym i nefroprotekcyjnym
› leczenie cukrzycy typu 2 z użyciem terapii iniekcyjnej przed włączeniem insuliny
› diagnostyka, edukacja diabetologiczno-behawioralna oraz leczenie stanów przedcukrzycowych, zespołów insulinooporności
› konsultacje żywieniowe w nadwadze i otyłości